Oddział Przedszkolny w Gałęzicach

OD GODZ. 7:00 DO GODZ. 17:00
NASZ ADRES:
GAŁĘZICE 23A

Przedszkole usytuowane jest w Gałęzicach, z dala od ruchliwych ulic. Placówka przeznaczona jest dla dzieci od 2,5 do 5 lat.

W roku szkolnym 2017/2018 funkcjonują dwie grupy przedszkolne:

• „Biedroneczki” - dzieci 3 i 4 letnie,
  • „Tygryski” - dzieci 4 i 5 letnie.

Przedszkole posiada 4 sale dydaktyczne, przestrzenny hol, w którym odbywają się uroczystości przedszkolne. Sale są wielofunkcyjne, jasne, dostosowane do potrzeb i wieku dzieci. Wyposażenie sal przyczynia się do rozwoju fizycznego i intelektualnego dziecka. W każdej sali znajduje się kącik zainteresowań.

Przedszkole posiada duży ogród przedszkolny wyposażony w piaskownicę i sprzęt do zabaw sprawnościowych zachęcający dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu. Teren wokół przedszkola jest ogrodzony, spokojny i bezpieczny.

W naszym przedszkolu odbywa się szereg uroczystości oraz wycieczek:

• Dzień Chłopaka
  • Dzień Kobiet
  • Wróżby Andrzejkowe
  • Bal Mikołajkowy
  • Spotkanie przy choince połączone z wigilią
  • Dzień pluszowego Misia
  • Dzień Babci i Dziadka
  • Bal Karnawałowy
  • Powitanie wiosny
  • Dzień Matki
  • Dzień Dziecka
  • wyjście do kina
  • wyjście do teatru
  • wycieczki do pobliskiego lasu
  • Konkurs „Uśmiech Dziecka” - czyli jak prawidłowo szczotkować ząbki?

Dzieci mają możliwość korzystania z 1 gorącego posiłku dziennie – obiadu z dwóch dań.

Nasza placówka cieszy się dobrą opinią wśród rodziców i środowiska lokalnego. Panuje w niej ciepła, rodzinna atmosfera, sprzyjająca adaptacji, dobremu samopoczuciu i bezpieczeństwu dziecka.